Про організацію роботи закладів
дошкільної освіти в умовах карантину
УКРАЇНА
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
вул. М.Грушевського, 1, м. Чернівці, 58010, тел. (0372)55-29-66, факс 57-32-84,
Е-mail: doncv@ukr.netКод ЄДРПОУ 39301337
16.04.2020№ 01-31/1009 На № ____________від ___________
Керівникам органів управління
у сфері освіти районних державних адміністрацій, Чернівецької міської ради, об’єднаних територіальних громад
Про організацію роботи закладів
дошкільної освіти в умовах карантину
У зв’язку з тим, що через епідемію коронавірусної інфекції (COVID-19) усі заклади дошкільної освіти були закриті на карантин Департамент освіти і науки надсилає до відома та врахування у роботі рекомендації щодо організації роботи закладівдошкільної освіти в умовах карантину до 24 квітня 2020 року.
Організація роботи закладів дошкільної освіти в умовах карантину здійснюється відповідно до наказу МОН України від 16.03.2020 за № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID – 19».
Всім закладам освіти області було рекомендовано налагодити можливість отримувати освіту та спілкуватись з педагогами за допомогою дистанційних технологій.
Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти.
Відповідно до абзацу 2 пункту 2 вищезазначеного наказу передбачено «запровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи працівників закладів освіти, а також до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2006 № 359».
З метою якісної організації дистанційного режиму роботи пропонуємо керівникам та працівникам закладів дошкільної освіти переглянути вебінар «Організація роботи закладу дошкільної освіти в умовах карантину: нормативні орієнтири» Омельяненка Н.В., шеф-редактора управлінських видань MCFR: освіта, голови правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» (https://www.youtube.com/watch?time_continue=3299&v=m2hwRO9tcm4&feature=emb_logo). У ході цього заходу надано чіткі визначення гнучкого режиму робочого часу, дистанційної роботи, простою тощо та доцільність їх застосування.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 та з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 наказом по закладу дошкільної освіти запроваджується:
1. Дистанційна робота вдома педагогічним працівникам, а також працівникам (бухгалтерії, відділу кадрів тощо – за можливості) закладу освіти.
2. Упродовж робочого часу, визначеного графіка, працівники зобов’язані:
- виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором,
- відповідати на дзвінки керівника;
- перевіряти особисту електронну пошту та оперативно відповідати на листи;
- організувати та проводити за розпорядженням керівника освітній - процес за допомогоюдистанційнихтехнологій;
- складати або корегувати плани роботи, готувати матеріали щодо роботи з батьками (презентації, рекомендації щодо організації розпорядку дня дитини та організації освітньої діяльності),
- писати конспекти занять відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку;
Звертаємо Вашу увагу: безпосередньо що мають виконувати, як будуть контактувати з адміністрацією закладу, між собою з метою обміну досвідом та з батьками вихованців педагогічні працівники, які знаходяться на дистанційній роботі, вирішується закладом самостійно із врахуванням кількості таких працівників, технічних можливостей як закладу, так і самих працівників вдома. Дистанційна робота педагогів з батьками вихованців налагоджується також з огляду на технічне забезпечення сімей та умови проживання здобувачів освіти.
Відповідно до рекомендацій МОН України передбачено можливість виконання таких видів робіт як організаційно-педагогічна, методична, наукова тощо. З метою якісного налагодження такої роботи рекомендуємо переглянути вебінар «Як організувати методичну роботу в дитсадку віддалено» О. Стаєнної, головного редактору журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу», кандидата педагогічних наук (https://www.youtube.com/watch?time_continue=2006&v=DZ5jvt1xQD4&feature=emb_logo).
У ході забезпечення дистанційного спілкування з батьками вихованців щодо надання рекомендацій організації різних видів діяльності з дітьми вдома, посилань для спільного перегляду навчального матеріалу або власноруч записаних фрагментів онлайн-занять (завдань) самими вихователями доцільно враховувати вимоги Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (наказ МОЗ України від 24.03.2016 № 234). У розділі XIІ«Вимоги до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей» передбачено:
- «заняття з використанням електронних технічних засобів навчання (далі - ТЗН) з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться у разі згоди батьків не більше 10 хвилин. Для дітей старшого дошкільного віку безперервна тривалість занять з використанням ТЗН (інтерактивні дошки, відеопроєктори тощо) не повинна перевищувати 15 хвилин» (пункт 9);
- «перегляд розважальних телепередач, мультфільмів і діафільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день. Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років» (пункт 11);
- «заняття з використанням комп’ютерів дозволяється проводити для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин» (пункт 8).
Разом з тим наголошуємо, що відповідно до ст. 113 Кодексу законів про працю України, за працівниками закладів дошкільної освіти зберігається середній заробіток за час простою.
З метою надання допомоги педагогам щодо організації дистанційного спілкування з батьками вихованців та забезпечення різноманітної корисної діяльності дітей дошкільного віку вдома Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації та Інститут післядипломної педагогічної освіти області рекомендують корисні посилання, що додаються.
Поради для батьківвід МОН та ЮНІСЕФhttps://mon.gov.ua/storage/app/media/news/Новини/2020/04/13/dlyabatkivvidmontayunisef.docx
Поради батькам дітей дошкільного віку з ОПП
https://mon.gov.ua/storage/app/media/doshkilna/distancionka-2020/2020-distancionka-4.docx
Поради та вправи для дітей дошкільного віку
https://mon.gov.ua/storage/app/media/doshkilna/distancionka-2020/2020-distancionka-5.docx.
Додаток:в 1 прим. на 22 арк.
Заступник директора Департаменту Інна КУБАЙ
Оксана ШПАНЮК, 551816
Олена САВЧУК, 0505973033