Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Чи задовільняють Вас створені безпекові умови перебування дитини в ЗДО?
Всього 2 людини
Голосування
Як вам працюється в умовах карантину?
Всього 5 чоловік
Голосування
Як Вам наш сайт?
Всього 17 чоловік

Війна і діти

Дата: 22 лютого 2023 о 00:46, Оновлено 22 лютого 2023 о 01:05
139 переглядів

Як уберегтись від небезпеки мін та боєприпасів? Хімічного отруєння? Пожежі? Стихійного лиха? Техногенної катастрофи? Небезпеки, яка чатує на вулиці і вдома? Сьогодні ці питання для дорослих набувають неабиякого значення. Безумовно не останнє слово за психологічною підтримкою дитини в дитячому колективі і вдома.
Відповіді на ці та багато інших питань отримали дошкільнята ЗДО №1 смт Кельменці 21.02.2023 на підсумковому занятті до педради «Навчання і виховання дітей з питань захисту життя і здоров’я у надзвичайних ситуаціях», під час навчальної тривоги в укритті. Мета заняття: збереження життя й здоров’я вихованців, здійснення заходів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях, створення без пекового середовища. На відкрите заняття були запрошені капітан служби цивільного захисту Снозик Павло Васильович - провідний інспектор Дністровського РВ ГУ ДСНС, лейтенант поліції Лапушняк Олександр Юрійович - інспектор сектору реагування патрульної поліції Дністровського районного відділення поліції, Повержук Тетяна Вікторівна – головний спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі відділу освіти, культури та спорту селищної ради смт Кельменці, Натрасенюк Ольга Іванівна - сестра медична ЗДО.
Вихователі та діти старшої групи в театралізації казок «Колосок на новий лад» та «Подорож на повітряній кулі» розповіли про небезпечні ігри з сірниками, про перші дії під час пожежі. Павло Васильович навчав дітей в критичний момент не розгубитися, не ховатися, знати набрати 101 і чітко назвати свою адресу. Ще Павло Васильович наголосив на обережності біля водойми взимку на кризі, весною під час паводку, на мінній безпеці – що треба знати і як виконувати.
Вихованці середньої та молодших груп знають правила пішохода, знайомі з спецтранспортом, розігрують проблемні ситуації: «Заблукав», «Сам удома», «Небезпечні предмети не іграшки», «Вогонь добрий, вогонь злий». Олександр Юрійович активно допомагав дітям знаходити правильні рішення виходу з надзвичайних ситуацій.
Найменші малюки разом з Ольгою Іванівною лікували звірят від опіків, від порізів, від травм.
Замість фізхвилинок дошкільнята виконували руханки «Крокуй до укриття», «Коли сирену чуєш, то ЗСУ працює», «Розумну гімнастику».
Цінні поради, цікаві загадки та повчальні подарунки від Тетяни Вікторівни отримали не тільки дошкільнята, а й батьки і працівники ЗДО:
Війна — стрес не тільки для дорослих, які все розуміють, а й для дітей. Відчуття небезпеки, тривога, порушення звичного стану речей, постійні зміни та переміщення — все це може злякати ди¬тину, збити її з пантелику і викликати дискомфорт. Головне, що слід пам’ятати, — якщо батьки поруч і всі здорові, то ви зможете забезпечити психологічний комфорт дитини.
Під час війни використовується смертоносна техніка та зброя, навіть уламки якої становлять загрозу життю.
Будьте вкрай уважними, коли пересуваєтесь пішки, їдете на велосипеді чи авто, особливо, якщо поруч велися бойові дії або розірвався снаряд.
Намагайтесь рухатися маршрутом, яким нещодавно вже хтось пройшов чи проїхав.
Якщо крокуєте, то тільки дорогою, на якій усе видно.
Вибухонебезпечні предмети можуть бути розташовані як близько до вже зруйнованої техніки чи будівель, так і поруч зі снарядами, в кущах чи траві на узбіччі, бути прив’язаними до дерев і навіть навмисно сховані в іграшках, книжках чи за телефонами, які лежать на землі.
Будьте обачні та уважні, не підбирайте предмети на вулиці та не наближайтесь до будь-якої військової техніки, амуніції, снарядів, їхніх уламків та особливо мін і за жодних обставин не чіпайте їх.
Міни активуються від ваги. Якщо раптом людина наступила на міну, то рухатись вже не можна.
Не можна намагатися покласти на неї щось важке (як часто роблять у фільмах)! Потрібно одразу кликати на допомогу та дзвонити 101.
Якщо побачили щось підозріле, залишки бойової техніки чи боєприпас, телефонуйте за номером 101 до Служби з надзвичайних ситуацій. Саме вони знешкодять небезпечний предмет та зможуть підтвердити, що тепер ця місцевість/територія є безпечною для пересування.
Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:
-не чіпайте, не рухайте знахідку;
-зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;
-відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
-відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
-припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
-організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;
-про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно терміново повідомити до Cлужби порятунку "101" чи до поліції за номером "102".
Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно.
Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.
Надзвичайні ситуації, а саме під час військового стану, завжди пов’язані з високим рівнем стресу та тривоги, але водночас вимагають від людей сфокусованості та зібраності. Мати відповіді на всі питання завчасно неможливо, але добре знати, де ці відповіді можна знайти, щоб створити безпечне середовище для себе та своїх дітей.
Бережіть себе та своїх близьких!
Директор ЗДО №1 смт Кельменці - Людмила Козярська

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.